Curator

Volunteer
Heraklion
Posted 2 έτη ago

Περιγραφή

Η GreenTeam ως μια από τις δυναμικότερες ακαδημαϊκές ομάδες με πολυάριθμες δράσεις στο ιστορικό της, επιχειρεί να συμβάλλει καθοριστικά στη μετατροπή του Πανεπιστημίου Κρήτης ως το πιο βιώσιμο Πανεπιστήμιο της χώρας. Μας αρέσει να κάνουμε παρέα με δημιουργικούς ανθρώπους που δεν δαγκώνουν αλλά και που δεν συμβιβάζονται μέχρι να επιτύχουν το σκοπό τους. Ανθρώπους που η συνεισφορά τους στην ομάδα δεν είναι άλλη μια ενασχόληση, αλλά η ευκαιρία που έψαχναν για να κάνουν τη διαφορά. Αν τα παραπάνω σε εκφράζουν, τότε scroll down!

Την κεντρική έμπνευση μιας εκδήλωσης μας, αποτελούν οι ομιλητές που έχουν να μεταδώσουν κάποια ενδιαφέρουσα ιδέα. Μια ποιοτική εκδήλωση όμως, έχει υψηλές διοργανωτικές απαιτήσεις. Αν πιστεύεις ότι διαθέτεις σχετική εμπειρία, σε ενθουσιάζει η ιδέα του να εμπνευστείς μια εκδήλωση από το μηδέν, είσαι άνετος με την ανάληψη ευθυνών και μπορείς να ανταπεξέλθεις όταν η πίεση είναι αυξημένη, θα θέλαμε να γνωριστούμε!

Αρμοδιότητες

Η γενική επιμέλεια των εκδηλώσεων, που περιλαμβάνει:

  • Θεματολογική επιμέλεια και την επιλογή σχετικών ομιλητών.
  • Ευθύνη για την επιτυχή διεκπεραίωση των εκδηλώσεων.
  • Το συντονισμό των υπόλοιπων μελών της ομάδας εκδηλώσεων.
  • Δημόσια εκπροσώπηση της ομάδας εκδηλώσεων.

Προσόντα

  • Προηγούμενη σχετική εμπειρία.
  • Να μπορείς να τις διαχειριστείς αποτελεσματικά τυχών καταστάσεις πίεσης.
  • Να είσαι αυτοπαρακινούμενος, να θέτεις και να υλοποιείς φιλόδοξους στόχους.
  • Εξαιρετικές διοργανωτικές ικανότητες.
  • Διακριτική ευχέρεια στον εντοπισμό αξιόλογης θεματολογίας και σχετικών ομιλητών.
  • Συντονισμός με την υπόλοιπη ομάδα μέσω Slack και αν χρειαστεί συνεργασία μέσω Project Management Tool όπως το Asana.
  • Να γνωρίζεις άριστα αγγλικά.

Οφέλη

  • Ανάπτυξη ηγετικών δεξιοτήτων στα πλαίσια ομαδικής συνεργασίας.
  • Άμεση γνωριμία με τους ομιλητές.
  • Συνεισφορά προς την έγκριτη ενημέρωση του κοινού για θέματα που άπτονται περιβαλλοντικών θεμάτων.
  • Ενίσχυση βιογραφικού.
  • Εξοικείωση με την ανάληψη ευθυνών στα πλαίσια ομαδικής συνεργασίας.

Job Features

Job Category

Event management, GreenTeam

A valid email address is required.
A valid phone number is required.