Director of Operations

Volunteer
Heraklion
Posted 2 έτη ago

Περιγραφή

Η GreenTeam ως μια από τις δυναμικότερες ακαδημαϊκές ομάδες με πολυάριθμες δράσεις στο ιστορικό της, επιχειρεί να συμβάλλει καθοριστικά στη μετατροπή του Πανεπιστημίου Κρήτης ως το πιο βιώσιμο Πανεπιστήμιο της χώρας. Μας αρέσει να κάνουμε παρέα με δημιουργικούς ανθρώπους που δεν δαγκώνουν αλλά και που δεν συμβιβάζονται μέχρι να επιτύχουν το σκοπό τους. Ανθρώπους που η συνεισφορά τους στην ομάδα δεν είναι άλλη μια ενασχόληση, αλλά η ευκαιρία που έψαχναν για να κάνουν τη διαφορά. Αν τα παραπάνω σε εκφράζουν, τότε scroll down!

Μια μεγάλη ορχήστρα χωρίς μαέστρο δεν μπορεί να συντονιστεί. Έτσι και οποιαδήποτε άλλη ομάδα χρειάζεται τον μαέστρο της. Ψάχνουμε έναν director of operations με σκοπό να παρέχει αποτελεσματική καθοδήγηση στην ομάδα. Θα είσαι υπεύθυνος για την εποπτεία, τη διαχείριση και την παρακίνηση των μελών της ομάδας σε συστηματική βάση.

Αρμοδιότητες

Η εξασφάλιση για τη συνεχή ευθύγραμμη πορεία της GreenTeam προς την επίτευξη του οράματος και των στόχων της που περιλαμβάνει:

  • Να ακούς τυχών ανησυχίες ή ερωτήματα των μελών συναφή με το αντικείμενο της ομάδας και αν χρειάζεται να λαμβάνεις σχετική δράση.
  • Να μεριμνάς έγκαιρα για ζητήματα της ομάδας στο σύνολο της.
  • Να έχεις γνώση ανά πάσα στιγμή για την κατάσταση της ομάδας.
  • Να διασφαλίζεις τη συνοχή της ομάδας, καθώς και την ομαλή και αποτελεσματική λειτουργία της.

Προσόντα

  • Να δίνεις το καλό παράδειγμα, ενεργοποιώντας τα μέλη της ομάδας να κάνουν το ίδιο.
  • Να μπορείς να φανταστείς το Πανεπιστήμιο Κρήτης ως το βιωσιμότερο ακαδημαϊκό ίδρυμα της χώρας.
  • Να ενεργείς προδραστικά και να είσαι συνεπής.
  • Επικοινωνιακό και κοινωνικό άτομο.
  • Εξαιρετική γνώση αγγλικών.

Οφέλη

  • Ανάπτυξη ηγετικών ικανοτήτων.
  • Εξοικείωση με την ανάληψη ευθυνών στα πλαίσια ομαδικής συνεργασίας.
  • Περαιτέρω εξέλιξη δεξιοτήτων σε ένα περιβάλλον με προκλήσεις.
  • Συνεργασία με εθελοντές με τους οποίους μοιράζεστε κοινά ενδιαφέροντα.
  • Ανάπτυξη portfolio και ενίσχυση βιογραφικού.
  • Δικτύωση με τους συναναστρεφόμενους συνεργάτες της GreenTeam.

Job Features

Job Category

GreenTeam, Operations

A valid email address is required.
A valid phone number is required.